Булінгу "НІ"

Наш заклад - осередок без насильства і цькування!

"Віддай людині крихітку себе.
За це душа поповнюється світлом".

Ліна Костенко

/Files/images/psiholog/bull.jpg

"Гаряча лінія" для постраждалих від насильства і торгівлі людьми

15 - 47

У Харкові здійснює роботу "гаряча лінія" для людей, які постраждали від насильства чи торгівлі людьми.

Робота "гарячої лінії" буде здійснюватися згідно постанови Кабінету Міністрів України.

15 - 47

/Files/images/psiholog/image (1).jpg

Корисну інформацію щодо протидії булінгу для батьків можна знайти у розділі: ПОРАДИ БАТЬКАМ

/Files/images/psiholog/5fa7975f73ad95569d7f44757c25b89f.gif

Поради щодо профілактики булінгу для вчителів можна знайти у розділі: ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ

/Files/images/psiholog/5fa7975f73ad95569d7f44757c25b89f.gif

Корисний контент для учнів, який запевняє нас у тому, що ВСІ МИ РІЗНІ, але ВСІ МИ РІВНІ, можна знайти у розділі: ПОРАДИ УЧНЯМ

/Files/images/psiholog/5fa7975f73ad95569d7f44757c25b89f.gif

/Files/images/psiholog/GettyImages-466502474.jpg

Законодавча та нормативна база, згідно якої відбувається соціально-психологічний супровід процесу профілактики булінгу в закладі освіти

· Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)",

· Наказ МОН України від 26.02.2020 №293 "Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти,

· Лист МОНУ від 29.12.2018 №1/9-790 "Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу",

· Лист МОН України від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосувань норм Закону України щодо протидії булінгу",

· Ллист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню),

· Лист МОН України від 13.04.2020 "Роз'яснення щодо застосування наказу МОН України від 28.12.2019 №1646",

· Лист МОН України від 23.09.2021 № 4/793-21 “Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу”,

Лист МОН України від 15.11.2021 № 4/157-21 “Щодо відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства”

/Files/images/psiholog/liniia-1002.gif

- Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти

- Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

- План заходів, спрямованих на запобігання та протидії булінгу (цькування)

Розміщенні на сторінці "Протидія булінгу" розділу "Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти":

http://gymnasium13.edu.kh.ua/prozoristj_ta_informacijna_vidkritistj_zakladu_osviti/protidiya_bulingu/

Корисний контент щодо обізнаності правилам поводження у випадках булінгу та його попередження:

Відео "Як боротися з булінгом - поради для дітей"

Як боротися з булінгом: поради для дітей

Відео "Як запобігти булінгу - поради для свідків"

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Корисне відео "Розваги і безпека в інтернете"

Розваги і безпека в Інтернеті

/Files/images/psiholog/viber image 2019-02-19 , 15.20.34.jpg

/Files/images/psiholog/viber image 2019-02-19 , 15.20.49.jpg

Корисні посилання для педагогів і батьків від МОН України щодо попередження і профілактики булінгу:

/Files/images/psiholog/юст.jpg

Кодекс безпечного освітнього середовище. Методичний посібник

/Files/images/psiholog/кодекс.jpg

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

/Files/images/psiholog/20180806100201-2118.jpg

/Files/images/psiholog/20180806100203-8595.jpg

/Files/images/psiholog/liniia-1002.gif

Наш досвід роботи з профілактики булінгу та створення доброзичливої атмосфери у гімназії:

Тиждні протидії булінгу:

Тиждень з 13 по 17 вересня в гімназії був присвячений Всеукраїнському Тижню протидії булінгу.
Психологічною службою, практичним психологом були проведені просвітницько-профілактичні розвиваючі заняття з учнями:
- 2го класу на тему: "Дружити, поважати, допомагати";
- 5х, 6х, 7х класів на відповідні теми під девізом: "Відноситись до людей треба так, як би ти хотів, щоб відносились до тебе";
- тренінгового заняття для учнів 10го класу з теми: "Протидія булінгу. Правила поведінки та рекомендації для кривдника, жертви та спостерігача".
Були обговорені важливі аспекти теми дружби, відносин між людьми, протидії та профілактики булінгу та закріплені на практиці цікавими вправами.

/Files/images/psiholog/InShot_20220114_091456274.jpg

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Насильству немає місця в цивілізованому суспільстві. Йому немає виправдань і будь-які його прояви є порушенням прав людини. Для того, щоб зменшити толерантність суспільства до насильства в Україні щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Харківська гімназія № 13 не залишилася осторонь цієї проблеми. Психологічною службою практичним психологом організовано низку заходів щодо обізнаності з теми насильства, його профілактики та недопущення:wym-1642084696426
-З учнями 5 класу проведено просвітницько-інформаційний захід "Насильство-це завжди погано", на якому учні обговорили, що таке насильство, яким воно буває, обміркували, чому насильство - це погано, та чому йому немає місця серед людей, а також зробили "Долоньку", що сповіщує про недопущення насильства.
-З учнями 6 класу було проведено інформаційно-просвітницький захід "Скажімо разом" Ні" насильству", на якому учні оновили знання щодо форм та видів насильства, обміркували, чому насильство це погано. А також кожен мав змогу поділитися з однокласниками думками щодо негативних наслідків насильства і представити класу власні ілюстративні малюнки з глибоким змістом.
- З учнями 10 класу було проверено інформаційне просвітницько-профілактичне заняття з використанням карткової гри-методики від UNICEF "Створюй коло безпеки", що покликана сформувати в учнів правдиве уявлення щодо насильства, його видів та сформувати свідоме ставлення до нього, а також навчити безпечної та ненасильницької поведінки.
- Також з учнями старших класів було проведено захід "Розірви коло насильства", під час якого учні обговорили алгоритм дій у випадку насильства чи у випадку, коли нам відомо про насильство. А також учні створили "Долоньки-послання", на яких висловили свої думки щодо того, "Чому ми маємо бути проти насильства" і "Чому краще жити в суспільстві, в якому панує мир".
Дані заходи спонукають замислитися над тим, що кожен з нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості та насильства, змінити світ на краще.

/Files/images/psiholog/InShot_20220114_091419967.jpg

Тиждень толерантності:

У межах Тижню толерантності напередодні Міжнародного Дня Толерантності, що відзначається 16 листопада практичним психологом з учнями були проведені заходи:
- Для учнів 11 класів відбувся кінопоказ соціальної реклами під гаслом: "Якщо хочеш, щоб Світ змінився - сам стань цими змінами".
Метою цього заходу було сповнення учнів добром, спонукання їх на добрі справи. Адже ми несемо в світ те, чим сповнений наш внутрішній світ. Після перегляду учні поділилися враженнями, емоціями, обговорили побачене та дійшли висновку, що дуже бегато залежить від нас самих!
- З учнями 5 класів були проведені просвітницько-розвиваючі уроки під гаслом: "Всі ми різні - всі ми рівні". Під час заходу учнів в ігровій та інтерактивні формі оновили знання з теми толерантності, створили колективне "Дерево Толерантності".
Зрозуміли, що віс ми різні, унікальні, проте не дивлячись на всі відмінності, - кожен із нас заслуговує н повагу, ввічливе та доброзичливе ставлення до себе.
А також поділилися з ближнім "частинкою доброти, відмітивши відмінні від себе позитивні якості та риси своїх однокласників.

/Files/images/psiholog/InShot_20220114_091608793.jpg

Попередній досвід:

У межах Тижня Толерантності, що проходить у гімназії 12-16 листопада, з метою формування толерантного ставлення до оточуючих, розвитку творчості учнів та активної життєвої позиції всіх учасників освітнього процессу учнями старших класів спільно із практичним психологом були проведені уроки толерантності "Всі ми різні - всі ми рівні" для учнів молодших класів.
Під час заходу учні в ігровій та інтерактивній формі познайомилися з поняттям "толерантності", зрозуміли, що всі ми різні, унікальні, проте не дивлячись на усі відмінності, - кожен із нас заслуговує на повагу, ввічливе та доброзичливе ставлення до себе. Адже, всі ми різні, проте всі ми рівні!
-16 листопада з нагоди Міжнародного Дня Толерантності у гімназії для учнів старших класів відбувся кінопоказ соціальної реклами під гаслом: "Якщо хочеш, щоб світ змінився - сам стань цими змінами". Метою даного заходу було сповнення учнів добром, спонукання їх на добрі справи. Адже ми несемо в світ те, чим сповнений наш внутрішній світ. Після перегляду учні поділилися враженнями, емоціями та дійшли висновку, що дуже багато залежить від них самих.

7 листопада відбулась зустріч учнів гімназії з представниками Головного територіального Управління Юстиції у Харьківській області, під час якої діти опрацювали тему булінгу, його особливостей та попередження.
Спільно із представниками Патрульної поліції м. Харкова для учнів 7-го та 4-го класів був проведений інтерактивний семінар Stop bulling. Під час семінару діти не тільки актуалізували знання щодо теми булінгу, а й переглянули медіаматеріали та пограли у інтерактивні ігри, направлені на виявлення та попередження

фотозвіт заходу

/Files/images/psiholog/liniia-1002.gif

З метою форматування навичок безпечного користуванням Інтернету, інформаційної культури, а також профілактики КІБЕРБУЛІНГУ створено Розділ
"БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ"

/Files/images/psiholog/Bezpe4nuy_internet_Yasnivska0_2013.jpg

Корисною та актуальною інформацією та матеріалами з ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА
щодо дітей та питань БЕЗПЕКИ
для дітей, батьків та освітян наповнений розділ
"ПРОФІЛАКТИКА НАСИЛЬСТВА ТА БЕЗПЕКА"

/Files/images/psiholog/stop-nas.jpg

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ з питань протидії насильства та жорстокого поводження, телефони довіри Соціальних служб, гарячих ліній з протидії торгівлі людьми, асоціацій екстреної психологічної допомоги та інших корисних контактів містить розділ
"ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ"

/Files/images/psiholog/BeautyPlus_20210127161435804_save.jpg

Корисну інформацію для освітян з питань профілактики та протидії насильству від Громадсьої організації "Ла Страда-Україна" та UNICEF
Можна знайти у розділі:
"Протидія домашньому насильству над дітьми в умовах дитанційного навчання"

/Files/images/psiholog/logo.jpg

Корисна інформація для батьків щодо того, як гармонійно та екологічно виховувати дитину, не вчиняючи щодо них насильства, з повагою та любов'ю - знаходиться у розділі:
"Виховання без насильства"

/Files/images/psiholog/Screenshot_20201106_145723.jpg

/Files/images/psiholog/liniia-1002.gif

Як побороти булінг: інструкція для дітей, батьків та вчителів

Кiлькiсть переглядiв: 609

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.