Укра1нська мова

Словники України. Версія 4.1. [Електронний ресурс]. - Словозміна. Транскрипція. Фразеологія. Синонімія. Антонімія. - К.:Український мовно-інформаційний фонд НАН України,2010.- 1електрон.опт.диск (СD-ROM).- (знаходиться в бібліотеці)

/Files/images/Бібліотека/SAM_0735.JPG

Елекронне видання ,,Словники України”- верс1я 4.1 придназначене для надання лексиграфічної інформації про слова української мови. Ця система складається з п’яти словникових підсистем-модулів: словозміни, транскрипції, синонімії, антонімії та фразеології.
У модулі ,,Словозміна” користувач може одержати таблицю всіх словоформ для будь-якої вибраноїреєстрової одиниці з поданням їх граматичних параметрів.
Модуль ,,Транскрипції ”забезпечує користувачеві автоматизоване виведення за допомогою транскрипційних знаків інформації про артикуляцію усіх словоформ української лексики згідно із сучасною літературною вимогою.
У модулі ,,Синонімія”містяться близько 9200синонімічних рядів, які супроводжуються семантичними, граматичними та стилістичними характеристиками. Уживання синонімів ілюструється цитатним матеріалом із художньої, публіцистичної, наукової та іншої літератури.
Модуль ,,Антонімія” містить близько 2000 компонентів антонімічних пар.
У модулі ,,Фразеологія”міститься близько 56тис. Фразеологічних одиниць, які вживаються в сучасному українському мовленні і найповніше відображають загальновживану фразеологію української мови, дають її всебічну лексикографічну характеристику.

До уваги користувачів !
На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради у розділі «Наша бібліотека» www.kharkivosvita.net.ua/content/4/49розміщено близько 400 художніх творів, які можуть використовуватися у навчально-виховному процесі.
Шановні вчителі !
Якщо Ви бажаєте користуватися електронними версіями журналів видавництва "Основа":
1. Заходьте на сайт - www.osnova.com.ua
2. Для входу і доступу використовуйте E-mail та пароль, про який можна дізнатися у бібліотеці.
Електронні енциклопедії:
Біологія
1. Животные. [Електронний ресурс].-Большая детская электронная энциклопедия. – К.:ТОВ Фортрес Паблішинг,2003.-1електрон.опт.диск (СD-ROM)
Енциклопедія налічує більш 80000 статей, які згруповані за темами:
,, Огляд тваринного світу ”,
,, Рекорди в світі тварин ”.
Має зручну пошукову систему та словник біологічних термінів
Географія
1. Земля . [Електронний ресурс].-Большая детская электронная энциклопедия. – К.: Master Media,2003.-1електрон.опт.диск (СD-ROM)

Енциклопедія ,, Земля” розповідає читачам,що відомо сучасній науці про нашу планету,її форму і розміри, будову надр, рельєф поверхні,склад і властивості водної та повітряної оболонки,про живу природу Землі – біосферу.
Зміст Енциклопедії утворюють розділи:
- Всі науки про Землю
– Оболонки Землі
– Словник географічних термінів
– Довідкові матеріали,додатки
Енциклопедія буде корисна як молодшим школярам, так і старшокласникам.
Іноземна мова
1. Детский иллюстрированный словарь англо-русский словарь.[Електронний ресурс].-Большая детская электронная энциклопедия. – К.: ТОВ Фортрес Паблішинг,2004.-1електрон.опт.диск (СD-ROM)
Цей електронний словник містить:
- докладний англо-російський словник, який налічує понад 10000термінів;
- тлумачний словник, ілюстрований прикладами вживання слів;
- енциклопедичний довідник;
- більше 1000статей,присвячених різним галузям науки, культури та техніки;
- довідкові дані про всі країни світу.
Словник розрахований на молодших та старших школярів.
Історія
1. История человечества. [Електронний ресурс].-Большая детская электронная энциклопедия. – К.: Master Media,2003.-1електрон.опт.диск (СD-ROM)

Енциклопедія ,, История человечества ” розповідає про розвиток людського суспільства від первісних часів до сучасності, як працюють історики; наводяться цікаві читачам факти та події із історії людства.
Мистецтво
1. Искусство. [Електронний ресурс].-Большая детская электронная энциклопедия. – К.: Mediagroup,2003.-1електрон.опт.диск (СD-ROM)

Енциклопедія ,, Искусство ”допоможе зрозуміти неповторний світ прекрасного, світ сповнений звуками, барвами,світ людських почуттів.
Вона знайомить користувачів із різним видами мистецтва, містить більш як 3700 ілюстрацій. У додатку можна знайти ілюстрований довідник російських та західних художників.
Енциклопедія створена на базі кращих радянських дитячих енциклопедій і буде корисна як молодшим школярам, так і учням старших класів.